تغییر میزان پاشش سوخت برای خودروی تویوتا

تغییر میزان پاشش سوخت برای خودروی تویوتا

در این قسمت عملگرهای خودروی تویوتا با نرم‌افزار «آسان دیاگ» تست می‌شود، یکی از این تست‌ها تغییر میزان پاشش سوخت است، در صورت کاهش و یا افزایش میزان پاشش سوخت عملکرد موتور تغییر می‌کند. چگونگی تغییر عملکرد موتور با تغییر پاشش سوخت می‌تواند برای عیب‌یابی مفید باشد که در این فیلم به‌صورت کامل به آن پرداخته‌شده است.

در نظر داشته باشید که این تست فقط در خودروای ژاپنی وجود دارد و در سایر خودروها این‌گونه تست‌ها وجود ندارد.
تست عملگر «تغییر حجم پاشش سوخت دور آرام» جهت عیب‌یابی برای یک موتور وان جی آر خودروی #تویوتا با دستگاه «آسان دیاگ»
یک تست عملگر جالب خودروهای ژاپنی، برای بررسی عملکرد موتور، تغییر میزان زمان (حجم) پاشش سوخت است. با این تست می‌توان شبیه ایسیوی های کاربراتوری حجم سوخت ورودی موتور را تغییر داد.
به‌عبارت‌دیگر درصورتی‌که کارکرد موتور نامناسب باشد (مثلاً موتور لرزش داشته باشد) در حالت موتور روشن میزان زمان تزریق (پاشش) سوخت افزایش یا کاهش داده‌شده تا به این شیوه عیب موتور تشخیص داده شود. همان‌طور که میدانیم پایه محاسبه میزان زمان پاشش سوخت، حجم هوای ورودی است؛ و با تغییر حجم هوای ورودی برای ایسیو، ایسیو زمان پاشش سوخت را تغییر می‌دهد. حالا اگر با افزایش میزان پاشش سوخت در حالت (IDEL) کارکرد موتور بهبود یابد (موتور نرم‌تر کار کند) یکی از نتایج این تست این است که حجم هوای محاسبه‌شده توسط سنسور AF (air flow) به دلیل وجود نشت خلأ اشتباه است و باید نشت خلأ بررسی شود.
و اگر با کاهش زمان پاشش سوخت کارکرد موتور بهبود یابد این نشان از تشخیص هوای بیشتر توسط سنسور A/F دارد و معرفی خرابی سنسور A/F و یا نشتی در انژکتورها است.
این فیلم با نرم‌افزار آسان دیاگ روی یک خودروی تویوتا فورچونر با موتور ۱GR تست‌شده است.
. تست عملگر تغییر حجم پاشش سوخت از طریق (تغییر سیگنال) سنسور A/F در نسخه‌های جدید آسان دیاگ قرارگرفته شده است؛ و شما می‌توانید با استفاده از یکی از سخت‌افزارهای آسان دیاگ و نرم‌افزار آسان دیاگ این تست را بر روی گروه خودروهای تویوتا انجام دهید.

همان‌طور که گفته شد این تست با دیاگ «آسان دیاگ» انجام‌شده است. آسان دیاگ یک دیاگ بلوتوثی و پرقدرت است که کلیه خودروای موجود در بازار ایران را پوشش می‌دهد و ضمن امکان استفاده شخصی، امکان استفاده تعمیرگاهی نیز دارد.

نظرات (۲)

 1. mohsenamoo1

  با سلام، آیا می‌شود عمل ریمپ هم با این پکیج انجام داد

  1. مدیر فنی سایت

   سلام
   نسخه جدید آسان دیاگ با قابلیت ریمپ بزودی عرضه میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست مرتبط

کلمه کلیدی خود را وارد کنید