google-site-verification: google210a2d9e63b191c3.html
دلایل ضعیف شدن باتری

دلایل ضعیف شدن باتری

هیچ چیز بدتر از این نیست که صبح بیرون بروید و متوجه شوید که باتری شما تمام شده است.چند اقدام را میتوان انجام داد تا ضعیف شدن باتری را بتوانیم به تاخیر بیندازیم.

در این مقاله به ۷ دلیل می پردازیم که ممکن است باتری شما را ضعیف کند.

اتفاقاتی که میتواند باتری ماشین شما را خالی کند:

اگر باتری خودروی شما خالی شده است، دلایل مختلفی می تواند وجود داشته باشد. بنابراین، قبل از اینکه یک باتری  جدید بخرید، مشکلات زیر را که ممکن است باتری شما را خالی کند، بررسی کنید.

۱.روشن ماندن چراغ

روشن ماندن چراغ

این یک مشکل قدیمی است. شما چراغ ماشین خود را در شب روشن میگذارید و صبح موقع استارت زدن میبینید که باتری ماشین خالی شده است.روشن ماندن چراغ های جلو میتواند یکی از دلایل خالی شدن باتری ماشین باشد ولی روشن ماندن چراغ‌های گنبدی یا سایر چراغ‌های مشابه می‌توانند به همین مشکل منجر شوند.

۲.هر نوع برق دزدی

برق دزدی

در حالی که روشن ماندن چراغ نمونه‌ای از برق دزدی است، تعریف کامل شامل هر چیزی است که هنگام خاموش بودن خودرو برق می‌کشد. همه وسایل نقلیه مدرن دارای برق دزدی هستند. به همین دلیل است که اگر به تعطیلات می‌روید و برای مدتی رانندگی نمی‌کنید، ترجیحا باتری ماشین خود را جدا کنید.

اما اگر برق دزدی ها زیاد باشد می تواند مشکل ایجاد کند. قطعات خراب و رادیویی که خاموش نمی شود، نمونه هایی از برق دزدی ها هستند.

۳.اتصالات باتری پوسیده یا جدا شده باشد

اتصالات باتری خراب شده

سیم‌های پوسیده مقاومت بیشتری ایجاد می‌کنند و رسیدن برق را به جایی که باید برود سخت‌تر می‌کنند.پس باتری شما برای رسیدن به نتایج دلخواه نیاز به فشار بیشتری دارد که می تواند باتری شما را از بین ببرد.

همین امر در مورد اتصالات سست نیز صدق می کند. اتصالات محکم مقاومت کمی دارند، اتصالات سست باعث افزایش مقاومت کلی می شوند.

۴.مشکل در سیستم شارژ

شارژ کردن باتری

وظیفه دینام شارژ باتری است و وظیفه ی باتری نگه داشتن شارژ و راه اندازی خودرو است. اما اگر دینام یا سیم‌کشی مشکلی داشته باشد، باتری شما برای کار کردن شارژ لازم را دریافت نمی‌کند.

اگه به مشکل روشن نشدن خودرو برخوردید و هدس زدید که از باتری ماشین است ابتدا ولتاژ خروجی دینام را در هنگام کارکرد خودرو اندازه گیری کنید و اگر مشکل از دینام نبود بعد به سراغ عوض کردن باتری بروید.

۵.رانندگی کوتاه با ماشین به طوری که باتری فرصت شارژ شدن را نداشته باشد

باتری و دینام خودرو

 

هر بار که ماشین خود را روشن می کنید مقداری از باتری را خالی می کنید.دینام باید کار کند تا باتری شما شارژ شود و این فرآیند زمان می برد.

اگر چند مدت از ماشین به طوری استفاده کنید که فقط یه دور کوتاه باهاش بزنین، باتری شما زمان لازم را برای شارژ شدن را ندارد. سعی کنید وسیله نقلیه خود را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روشن نگه دارید تا به دینام خود کمی زمان دهید تا باتری ها را شارژ کند.

۶.تغییرات شدید دما

تغییرات دمایی شدیداگر دمای هوا زیادی گرم باشد یا زیادی سرد باتریه شما بیشتر از حد معمول کار میکند.این تغییرات آب و هوایی را باتری های جدید میتوانند تحمل کنند ولی باتری های قدیمی تر به مشکل میخورند.

۷.باتری کهنه

باتری کهنههر جزء در ماشین شما فقط تا یه زمانی عمر می کند. طول عمر کلی باتری شما بستگی به مکانی دارد که از آن استفاده می کنید، اما باید هر ده سال یک بار حتی بهترین باتری ها را در بهترین شرایط تعویض کنید (بسیار نادر است که باتری اینقدر عمر کند).طول عمر منطقی باتری ها میتواند سه الی پنج سال باشد. خبر خوب این است که فناوری جدیدتر به باتری‌ها اجازه می‌دهد بیشتر دوام بیاورند و وزن کمتری داشته باشند تا نصب آسان‌تر شود.

منبع سایت cartreatments.com

برای خرید دستگاه عیب یاب بلوتوثی آسان دیاگ اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست مرتبط

کانال اطلاع رسانی آسان دیاگ

شما میتواند از آخرین محصولات ما در کانال باخبر شوید

عضویت در کانال
بستن

کلمه کلیدی خود را وارد کنید