google-site-verification: google210a2d9e63b191c3.html
۷ دلیل که ماشین شما روشن می شود و بلافاصله خاموش میشود

۷ دلیل که ماشین شما روشن می شود و بلافاصله خاموش میشود

چرا ماشینمان بعد از روشن شدن خاموش میشود؟

ما هر روزی که ماشین را استارت میزنیم توقع داریم که طبق روال کار خود را شروع کند و مارا بدون هیچ مشکلی به مقصدمان برساند.

اما بعضی مواقع ممکن شرایط باب میل ما نباشد و وقتی استارت میزنیم ماشین نمیتواند خود را روشن نگه دارد.این اتفاق میتواند چند دلیل داشته باشد که با همراهی با مقاله آسان دیاگ به آن پی میبریم.

دلیل اینکه ماشینمان استارت میخورد ولی روشن نمی ماند چیست؟

۱.مشکلات سیستم ضد سرقت

بسیاری از خودروهای امروزی به طور استاندارد دارای سیستم‌های ضد سرقت هستند که یک یا چند سیستم حیاتی موتور را برای جلوگیری از دزدان احتمالی غیرفعال می‌کنند. با این حال، یک مشکل در این سیستم، مانند خطای تراشه کلید یا ترانسپوندر، می‌تواند باعث از کار افتادن خودرو شود.

مشکلات مربوط به سیستم ضد سرقت یک وسیله نقلیه بیشتر در لحظاتی بعد از استارت ظاهر می شود. این زمانی اتفاق می‌افتد که سیستم ضد سرقت خودرو از انتقال نیرو به پمپ بنزین جلوگیری کند.

در نتیجه، وسیله نقلیه معمولاً در عرض چند دقیقه دچار لرزش هایی میشود و خاموش میشود . در بسیاری از موارد، هنگامی که مشکل ضد سرقت رخ می دهد، یک نماد کلید روی دسته ابزار خودرو نمایش داده می شود.

چرا ماشینمان بعد از روشن شدن خاموش میشود؟

۲.ورود هوای اضافی به موتور

در بعضی از موارد که هوای اضافی وارد موتور و فرآیند احتراق میشود ممکن است موتور خاموش شود.مقدار واقعی هوای مجاز به منیفولد ورودی موتور از طریق بدنه دریچه گاز موتور اندازه گیری می شود.

با این حال، نشتی در مجرای ورودی خودرو، که به عنوان نشت خلاء شناخته می شود، می تواند هوای اضافی را وارد موتور کند و در این شرایط میزان سوخت و هوای داخل محفظه ی احتراق جوری میشود که موتور سوخت کم می آورد و خاموش میشود.

۳.مشکلات مربوط به سنسور جریان هوا

سنسور جریان هوای خودرو (MAF) سرعت ورود هوا به ورودی موتور را تشخیص می دهد. این ارقام بسیار مهم هستند، زیرا از آنها برای محاسبه تریم سوخت موتور استفاده می شود.

این اندازه گیری بسیار مهم است زیرا نسبت سوخت به هوا را در سیلندر اندازه میگیرد که تاثیر زیادی در کارکرد موتور دارد.

با این وجود، سنسورهای جریان هوای گاهی اوقات از کار می افتند و در نتیجه به ECM خودرو اطلاعات نادرست میدهد. یک سنسور جریان هوای می تواند کثیف شود و تقریباً همان مشکل را ایجاد کند.

هنگامی که هر یک از این دو اتفاق بالا رخ دهد، نسبت هوا به سوخت موتور از چیزی که باید باشد فاصله میگیرد، که اغلب منجر به خاموش شدن موتور می شود.

۴.ایراد در شیر کنترل هوای دور آرام

در حالت دور آرام، دریچه کنترل هوای موتور وظیفه تنظیم جریان هوای ورودی را دارد.یک مشکل در این سوپاپ می‌تواند باعث ایجاد مشکلات متعددی شود، از جمله لرزش و دور موتور بسیار پایین. در موارد شدید، خرابی دریچه کنترل هوا در دور آرام حتی می‌تواند باعث از کار افتادن موتور شود.لازم به ذکر است که کم و زیاد شدن دور موتور ناشی از ضعف در سوپاپ کنترل دور آرام هوا است که معمولاً با درگیر شدن کمپرسور تهویه مطبوع یا فعال شدن سایر لوازم جانبی رخ می دهد که اگر این قطعه خراب باشد شما هنگام گرفتن کولر دور موتور خیلی پایینی را تجربه میکنید و حتی ممکن است ماشین خاموش شود.

چرا ماشینمان بعد از روشن شدن خاموش میشود؟

۵.دریچه EGR خوب عمل نکند

 

امروزه خودرو ها در کشور هایی پیشرفته جوری تولید میشوند که آلاینده ی کمتری تولید کنند.برای این مهم قطعاتی وجود دارد.

یکی از این تجهیزات، شیر EGR است که گاز های احتراق را از طریق منیفولد ورودی موتور به گردش در می آورد. این دودها دوباره برای احتراق وارد سیلندرهای موتور می شوند.

متأسفانه، دریچه‌های EGR مستعد خرابی هستند، در نتیجه ممکن است در زمان اشتباهی وارد موتور شوند. سوپاپ EGR معیوب به جای اینکه فقط به گازهای خروجی اجازه چرخش مجدد در هنگام گرم شدن موتور بدهد، اغلب در زمانی که موتور خنک است این کار را انجام می دهد.

یک دریچه EGR می تواند به دلیل رسوب کربن گیر کند و همین مشکل را ایجاد کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، اغلب در نتیجه از کار افتادن موتور رخ می دهد.

۶.مشکلات سیستم جرقه زنی

،سیستم جرقه زنی خودرو باید در وضعیت مناسب کار کند.در موارد خاص، اجزای سیستم جرقه زنی معیوب از استارت زدن خودرو جلوگیری می کند یا باعث توقف خودرو در هر زمان معین، از جمله در لحظات بعد از استارت زدن می شود که به این دلیل است که سیستم احتراق وظیفه ارائه جرقه برای احتراق را بر عهده دارد.

وضعیت خاموش شدن خودرو میتواند می تواند به دلیل مشکلات باتری خودرو، پایانه های باتری، سیم پیچ احتراق، سوئیچ جرقه زنی، شمع ها یا سیم های شمع باشد.

علاوه بر این، وجود شمع‌های جرقه‌زن یا بسته‌های کویل معیوب در یک سیستم جرقه‌زنی نیز می‌تواند منجر به توقف یا حداقل ایجاد یک دور آرام پایین شود.

۷.مشکلات سیستم سوخت

سلامت سیستم سوخت موتور در عملکرد خودرو بسیار مهم است. بدون سیستم سوخت رسانی بدون عیب، بسیاری از مسائل مختلف ممکن است ایجاد شود، از جمله مواردی که در نهایت منجر به خاموش شدن خودرو می شوند.

دلیل آن این است که رساندن به اندازه ی سوخت یک عنصر ضروری برای احتراق است. کاهش رساندن سوخت بدون استثنا منجر به کاهش عملکرد می شود.

چندین مشکل سیستم سوخت به صورت جداگانه وجود دارد که ممکن است باعث خاموش شدن خودروتان شود. برخی از رایج ترین این شرایط عبارتند از: ضعیف یا خراب بودن پمپ بنزین، رله پمپ بنزین خراب، انژکتور معیوب و رگولاتور خراب.

علاوه بر این، وسایل نقلیه قدیمی در هنگام تجربه مشکلات کاربراتوری،ممکن است مشکلاتی از جمله خاموش شدن موتور را تجربه کنند. در هر صورت، مسائلی از این قبیل باید با استفاده از فشارسنج سوخت تایید شوند.

چرا ماشینمان بعد از روشن شدن خاموش میشود؟

چرا خودرویمان فقط در صورت گاز دادن زیاد روشن میماند؟

یکی از مشکلاتی که رانندگان شاید بهش بر بخورند این است که خودرویشان روشن نمی ماند مگر اینکه پدال گاز را فشار دهند.

این مشکل میتواند دلایل مختلفی داشته باشد. با این وجود، باید علت دقیق مشکل خودروی خود را کشف کرد تا تعمیرات لازم انجام شود.

یکی از دلایل رایج این وضعیت، معیوب بودن دریچه کنترل هوا است. این سوپاپ جریان هوا را از طریق ورودی موتور در حالت دور آرام اندازه گیری می کند، حتی یک مشکل جزئی می تواند باعث خاموش شدن موتور شود.با این حال، فشردن پدال گاز خودرو صفحه دریچه گاز موتور را فعال می کند و در نتیجه سوپاپ کنترل هوای دور آرام را به طور کامل دور می زند.

یکی دیگر از دلایل برای این مشکل مربوط به جریان محدود سوخت است. هنگامی که یک موتور به دلیل گرفتگی فیلتر سوخت یا هر شرایط نامطلوب دیگری تشنه ی سوخت است، ممکن است به استفاده مداوم دریچه گاز نیاز باشد. این امر به ویژه در مورد ماشین های کاربراتوری صادق است.

در موارد خاص، ورود هوای زیاد به موتور نیز می تواند باعث توقف موتور شود که از طریق اعمال دریچه گاز از آن جلوگیری می شود. فشردن پدال گاز وسیله نقلیه شما باعث نوساناتی در نسبت هوا به سوخت موتور می شود و در نتیجه از خاموش شدن خودرو جلوگیری میکند.

منبع سایتcartreatments.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست مرتبط

کانال اطلاع رسانی آسان دیاگ

شما میتواند از آخرین محصولات ما در کانال باخبر شوید

عضویت در کانال
بستن

کلمه کلیدی خود را وارد کنید