سوئیچ اینرسی چیست ؟

سوئیچ اینرسی چیست ؟

بسیاری از مدل های خودرو مجهز به سوئیچ پمپ سوخت هستند که معمولاً به عنوان سوئیچ اینرسی شناخته می شود. صاحبان خودرو و مکانیک ها از این سوئیچ برای قطع سوخت سیستم سوخت رسانی به عنوان یک اقدام ایمنی در هنگام تعمیر خودرو در مواقع ضروری استفاده می کنند. علاوه بر این، این سوئیچ، سوخت موتور وسیله نقلیه شما را در هنگام تصادف قطع می کند تا از آتش سوزی و آسیب بیشتر جلوگیری کند. در هر صورت، می‌توانید با تنظیم مجدد سوئیچ اینرسی، جریان سوخت را به سیستم سوخت خود بازگردانید.

در نظر داشته باشید اشکال در این سویچ می‌تواند باعث خاموش شدن خودرو حین حرکت باشد؛ بنابراین لازم است بررسی شود.

بررسی سویچ و روش فعال شدن سویچ اینرسی

مرحله ۱: سوئیچ استارت را خاموش‌کنید و کلیدها را از سیلندر قفل جرقه خارج کنید.

مرحله ۲: کاپوت وسیله نقلیه خود را بازکنید و بررسی کنید که نشت سوخت ندارید. اگر نشتی داشته باشید، متوجه بوی شدید بنزین خواهید شد یا نقاط مرطوبی را در اطراف سیستم تزریق سوخت و مجموعه بالای موتور که انژکتورهای سوخت را نگه می‌دارد. پیدا خواهید کرد

مرحله ۳: در اطراف خودرو قدم بزنید و به دنبال نشتی‌های احتمالی باشید که ممکن است از خطوط سوخت یا خود مخزن سوخت باشد.

مرحله ۴: به دنبال کلید پمپ‌بنزین یا کلید اینرسی باشید. این‌یک جعبه کوچک با یک دکمه پلاستیکی در بالا و یک اتصال الکتریکی در پایین است. در برخی از مدل‌های خودرو، این در قسمت صندوق‌عقب قرار می‌گیرد. روی یک پانل کناری به دنبال یک دکمه گرد کوچک باشید که می‌توانید آن را با یک پیچ‌گوشتی کوچک جدا کنید. از طریق این سوراخ دسترسی می‌توانید دکمه تنظیم مجدد را در بالای سوئیچ اینرسی مشاهده کنید. در مدل‌های دیگر خودرو، سوئیچ اینرسی روی کف‌پوش کناری سرنشین، زیر داشبورد قرار دارد.

مرحله ۵: دکمه ریست را در بالای سوئیچ اینرسی فشار دهید.

مرحله ۶: سوئیچ استارت را حدود ۱۰ ثانیه در وضعیت «روشن»رار دهید و سپس آن را خاموش‌کنید. این به شما امکان می‌دهد سیستم سوخت را تحت‌فشار قرار دهید.

مرحله ۷: موتور را برای یک یا دو دقیقه روشن کنید و در حالت آرام قرار دهید تا مطمئن شوید که سوخت به‌درستی به انژکتورهای سوخت جریان دارد. دوباره برای نشتی بررسی کنید.

 

 

 

یک کامنت

  1. […] ممکن است سوییچ اینرسی در اثر تصادف یا دست‌انداز شدید ضربه خورده باشد. (سوییچ […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست مرتبط

کلمه کلیدی خود را وارد کنید