google-site-verification: google210a2d9e63b191c3.html
۶ علت روغن سوزی ماشین چیست؟

۶ علت روغن سوزی ماشین چیست؟

یکی از روش هایی که میتوان فهمید که ماشین روغن سوزی دارد دود آبی ای است که ماشین در دور موتور بالا از اگزوز بیرون میدهد.یکی دیگر از روش ها این است که روغن را روی شمع مشاهده کنیم.در این مقاله به بررسی علت هایی که میتواند موجب روغن سوزی و مشاهده روغن را روی شمع شود میپردازیم.

دلایل وجود روغن در شمع های شما

۱.کیفیت حلقه O-Ring

برای عایق بندی شمع های از حلقه های اورینگ استفاده میشود. این اورینگ ها، روغن و هر چیز دیگری را در یک طرف شمع نگه می دارند و طرف دیگر آن خشک می ماند.اگر فقط روی یک شمع روغن دارید، ممکن است درزگیر O-ring نشتی داشته باشد. با این حال، شما باید در اسرع وقت مشکل را برطرف کنید. نشتی روغن از اورینگ می تواند باعث شود که موتور شما از کار بیفتد و منجر به آسیب های گسترده تر شود.

۲.واشر سر سیلندر

در حالی وجود مایع خنک کننده در محفظه تراکم چیزی است که بیشتر به واشر سر سیلندر مرتبط میشود ، مایع دیگری که ممکن است نشت کند روغن است. وقتی این اتفاق می افتد، معمولا روغن وارد محفظه احتراق می شود و میسوزد.

در این حالت متوجه دود بیش از حد خواهید شد و مقداری روغن در نوک شمع های جرقه شما وجود خواهد داشت. قبل از بدتر شدن مشکل و ایجاد نگرانی های شدیدتر، باید واشر سر سیلندر را تعویض کنید. خبر خوب این است که واشرهای سر سیلندر هزینه بالایی ندارد اما خبر بد این است که این کار باید توسط یک متخصص انجام شود.

۳.سوپاپ فرسوده/نشتی دار

سوپاپ اطمینان حاصل می کنند که دریچه های ورودی و خروجی شما همیشه در موقعیت مناسب قرار دارند و دارای عایق بندی مناسب هستند و روغن را از محفظه احتراق دور نگه میدارد.

اگر این عایق بندی از بین بروند، روغن وارد محفظه احتراق می شود.

مانند سایر اجزا ، سوپاپ ها خیلی گران نیستند، اما نیاز به کار و زمان زیادی برای تعویض دارند – که می تواند هزینه ی زیادی برای شما داشته باشد.

۴.نشتی واشر پوشش سوپاپ

وسیله نقلیه شما از واشرهای پوشش سوپاپ استفاده می کند تا روغن را در نزدیکی قطعاتی که به آن نیاز دارند و دور از آنهایی که نیاز ندارند نگه دارد. یکی از اجزایی که روغن را از آن دور نگه می دارد شمع ها هستند. اما اگر واشر پوشش سوپاپ نشتی داشته باشد، روغن به راحتی می تواند به داخل شمع ها نفوذ کند.مانند واشرهای سر سیلندر، واشرهای روکش سوپاپ ارزان هستند اما تعویض آنها فرآیندی پر زحمت است.

۵.رینگ های تراکم پیستون آسیب دیده باشند

در اطراف هر پیستون در موتور شما، حلقه‌های فشرده‌سازی وجود دارد که از نفوذ روغن به داخل محفظه احتراق جلوگیری می‌کند. اما وقتی این حلقه‌های فشاری آسیب می‌بینند، هیچ چیز مانع نفوذ روغن به داخل محفظه احتراق نمی‌شود.

این حلقه‌ها همه چیز را روان نگه می‌دارند و از مشکلات مهم‌تر جلوگیری می‌کنند. بنابراین، اگر به حلقه های فشاری آسیب دیده مشکوک هستید، بهتر است آنها را در اسرع وقت تعمیر کنید.

۶.پیستون آسیب دیده

در حالی که پیستون های آسیب دیده یا ترک خورده نادر است، اما ممکن است اتفاق بیوفتد. محفظه‌های احتراق به شدت داغ می‌شوند و با افزایش سن پیستون‌ها، این گرما می‌تواند برای آن‌ها بسیار زیاد شود. اگر پیستون ترک خورده دارید، به بازسازی موتور نیاز دارید که فرآیند ارزانی نیست.با این حال، اگر مشکل را جدی نگیرید، خطر خراب شدن در کنار جاده و خرابی کامل موتور خود را دارید. پیستون های ترک خورده یا آسیب دیده مشکلی نیست که بتوانید آن را نادیده بگیرید.

چگونه روغن را از رزوه های شمع خارج کنیم؟

اگر در رزوه های شمع روغن وجود دارد، ممکن است از خود بپرسید که برای خارج کردن آن چه کاری باید انجام دهید. حقیقت این است که یافتن منبع مشکل و رفع آن مهم تر است.

این به این دلیل است که روغن راه خود را به محفظه تراکم وارد می کند و می سوزد. وقتی که این مشکل را رفع کردید دیگر روغنی اطراف شمع ها نخواهید دید.

با این حال، اگر نگران روغن اضافی هستید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که مقداری پاک کننده کربوهیدرات را در سوراخ های شمع اسپری کنید و اجازه دهید روغن وارد محفظه احتراق شود. شمع ها را دوباره نصب کنید و اجازه دهید موتور شما روغن اضافی را بسوزاند.

آیا می توانید با روغن روی شمع های خود رانندگی کنید؟

به طور خلاصه، بله، می توانید با روغن روی شمع های خود رانندگی کنید، اما می خواهید بفهمید که چگونه به آنجا رسیده است. این به این دلیل است که روغن روی شمع های شما یک وضعیت عادی نیست و می تواند مشکل بسیار جدی تری باشد.

روغن روی شمع‌ها مشکلی ندارد – نحوه رسیدن روغن به آنجاست که می‌تواند به موتور شما آسیب برساند.

آیا می توانید شمع ها را تمیز و مجدداً استفاده کنید؟

بله میتواند استفاده کنید.پس از اتمام تعمیرات لازم برای جلوگیری از برگشت روغن، از یک پاک کننده کربوهیدرات برای تمیز کردن استفاده کنید و بگذارید همه چیز خشک شود. پس از خشک شدن، شمع ها را دوباره نصب کنید، و دوباره از آن ها استفاده کنید.

منبع سایت cartreatments.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست مرتبط

کانال اطلاع رسانی آسان دیاگ

شما میتواند از آخرین محصولات ما در کانال باخبر شوید

عضویت در کانال
بستن

کلمه کلیدی خود را وارد کنید